Bitbay giełda

Bitbay – wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszy się temat inwestowania pieniędzy.. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim inflacja, która sprawia, że wartość złotówki spada z każdym dniem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna pogłębiać swoją wiedzę z zakresu inwestowania (Czy inwestowania można się nauczyć?). Możliwości ulokowania swojego kapitału istnieje naprawdę wiele. Od klasycznych metod, takich jak kupowanie różnego rodzaju dóbr luksusowych po inwestowanie w kryptowaluty, które można zakupić na specjalnie stworzonych w tym celu giełdach jak Bitbay lub Binance. Jeśli mówimy o kryptowalutach, warto mieć na uwadze fakt, iż jest to instrument finansowy, który cechuje się dużym ryzykiem. Kryptowaluty są bowiem instrumentem spekulacyjnym. Oznacza to, że kryptowaluty potrafią wykazywać bardzo dużą zmienność, co w praktyce pozwala zarobić dużą ilość pieniędzy w krótkim czasie, ale niesie ze sobą również ryzyko utraty kapitału, jeśli kurs danej kryptowaluty zacznie spadać. Niemniej jednak, właśnie ta cecha kryptowalut sprawia, że cieszą się one tak dużą popularnością. Podejmowanie ryzyka wpisane jest w naszą naturę, przez co wiele osób decyduje się właśnie na tę formę inwestowania.

Czym spowodowane są wahania cen kryptowalut?

Kryptowaluty cieszą się dużą popularnością już od wielu lat. Na przestrzeni tego czasu, wielu ekspertów wyrobiło sobie na ich temat pogląd, iż są one instrumentem spekulacyjnym i nie należy traktować ich jako sposobu na bezpieczne inwestowanie kapitału. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Perspektywa zarobienia dużych pieniędzy w krótkim czasie potrafi być kusząca, jednak nie każdy dostrzega drugą stronę medalu i nie przyjmuje do świadomości ryzyka, którym obarczone jest inwestowanie w kryptowaluty, dzięki czemu wiele osób traci swoje oszczędności.

Kryptowaluty zaczęły odnotowywać wzrost popularności głównie za sprawą Bitcoina. Jest to kryptowaluta znana chyba wszystkim, nawet osobom, które na co dzień nie interesują się tym temat. Bitcoin zasłynął tym, że niespodziewanie osiągnął niebotyczną wartość. Początkowo traktowano go jako rzecz, która nie posiada żadnego zastosowania w realnym życiu, przez co nikt nie traktował poważnie inwestowania w Bitcoina. Z czasem jednak wielu inwestorów zaczęło dostrzegać potencjał, który płynie z wykorzystania technologii blockchain i zaczęło inwestować duże sumy w kryptowalutę, jaką jest Bitcoin. Doprowadziło to do dużego i szybkiego wzrostu jego ceny, przez co zaczęli się nim interesować ludzie, którzy do tej pory nie byli związani z inwestowaniem w kryptowaluty.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że rynkiem kryptowalut rządzą ludzie z ogromnym kapitałem, który liczony jest w miliardach dolarów. To oni manipulują cenami, kupując duże ilości danej kryptowaluty a następnie sprzedając ją. Kluczowy wpływ na cenę danej kryptowaluty ma bowiem wolumen, czyli ilość pieniędzy, która znajduje się w danej chwili w obrocie. Jeśli w daną kryptowalutę zainwestowano ogromne pieniądze to cena takiej kryptowaluty rośnie, natomiast jeśli kryptowaluta zostaje sprzedana, wolumen spada ponieważ pieniądze z rynku są wycofywane. Jest to mechanizm, który należy zrozumieć, jeśli zamierzamy w miarę bezpiecznie inwestować w kryptowaluty.

Bitbay – giełda kryptowalut

Na rynku istnieje wiele firm, które umożliwiają swoim klientom zakup konkretnych kryptowalut oraz ich sprzedaż w dowolnym momencie. Miejsce, w którym możemy handlować tym instrumentem finansowym to giełda kryptowalut. Jedną z najbardziej popularnych giełd w naszym kraju jest Bitbay, czyli idealna giełda dla początkujących. Została ona założona w 2014 w Polsce i istnieje do dziś. Posiada ona w swojej ofercie dość dużą ilość kryptowalut, a korzystający z niej klienci mogą liczyć na pomoc polskojęzycznego supportu. Jeśli chodzi o Bitbay prowizje są niewielkie, co stwarza bardzo przyjazne warunki dla początkujących inwestorów. Wszyscy, którzy zastanawiają się nad inwestowaniem na Bitbay giełda ta jest bez wątpienia warta polecenia. Duża ilość kryptowalut, niskie prowizje oraz wsparcie polskich konsultantów sprawiają, że jest to idealne miejsce do nauki inwestowania.

Zobacz również:

4 thoughts on “Bitbay – wszystko, co musisz wiedzieć”

  1. Pingback: Binance - czym jest? | Wszystko co musisz wiedzieć o Binance

  2. Pingback: Analiza techniczna i fundamentalna - którą wybrać i dlaczego

  3. Pingback: Binance czy Bitbay? Którą giełdę kryptowalut wybrać? - finansave.pl

  4. Pingback: Blockchain developer – kto to jest i jak nim zostać?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *