Binance czy Bitbay

Binance czy Bitbay? Którą giełdę kryptowalut wybrać?

Obecnie coraz większa część ludzi zaczyna interesować się tematem inwestowania swoich oszczędności. Przyczyną tego jest przede wszystkim galopująca inflacja, która sprawia, że nasze pieniądze tracą swoją wartość z każdym dniem. Nikt chyba nie lubi bezczynnie patrzeć na taki stan rzeczy, dlatego nie powinien dziwić fakt, że większość osób posiadających jakiekolwiek oszczędności pogłębia swoją wiedzę na temat inwestowania. W co inwestować pieniądze? Istnieje wiele sposobów inwestowania odłożonych pieniędzy. Można kupować na przykład różnego rodzaju dobra luksusowe, takie jak ekskluzywne zegarki, klasyczne samochody czy nieruchomości. Takie rozwiązania z reguły zarezerwowane są dla tych najbardziej zamożnych, których oszczędności można liczyć w milionach lub co najmniej w setkach tysięcy złotych. Przeciętni ludzie, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych, mogą lokować swój kapitał, np. w instrumentach finansowych. Można zaliczyć do nich, m.in. obce waluty czy surowce, takie jak złoto czy srebro. Jednym z najbardziej popularnych instrumentów finansowych w dzisiejszych czasach są jednak kryptowaluty. Zakupu kryptowalut można dokonać za pomocą giełd jak Bitbay oraz Binance, ale którą giełdę wybrać – Binance czy Bitbay?

Kryptowaluty jako sposób na ulokowanie oszczędności

Kryptowaluty cieszą się ogromną popularnością już od kilku lat. Wszystko to za sprawą najbardziej rozpoznawalnej kryptowaluty, jaką jest Bitcoin. Niemalże każdy, nawet ten kto na co dzień nie interesuje się kryptowalutami, na pewno słyszał o Bitcoinie. Popularność tej konkretnej kryptowaluty spowodowana jest ogromnym wzrostem jej wartości w bardzo krótkim czasie. Początkowo każdy traktował Bitcoina jako ciekawostkę i rzecz, która nie ma żadnego zastosowania w realnym życiu. Z czasem jednak wartość Bitcoina zaczęła sięgać niebagatelnych rozmiarów. Wówczas duża część osób zaczęła interesować się tematem kryptowalut i inwestować w nie.

Kryptowaluty kuszą początkujących inwestorów przede wszystkim wizją zarobienia dużej ilości pieniędzy w bardzo krótkim czasie. Jest to oczywiście możliwe, jednak należy pamiętać o tym, że kryptowaluty są instrumentem mocno spekulacyjnym i nastawianie się na zysk w każdym przypadku może być bardzo zgubne.

Istnieje kilka głównych kryptowalut takich jak Bitcoin lub Ethereum, które cechują się względnie niedużą zmiennością cen. Można zatem stwierdzić, że są to dość stabilne kryptowaluty, które pozwalają na w miarę bezpieczne ulokowanie naszego kapitału. Warto jednak pamiętać o tym, że pod żadnym pozorem nie należy kupować kryptowalut w momencie, gdy osiągają one spektakularny wzrost wartości. Taka sytuacja zazwyczaj jest sztucznie kreowana przez najbogatszych inwestorów, którzy manipulują kursami cen.

Istnieją również kryptowaluty alternatywne, czyli tzw. “alty“. Ich zmienność jest znacznie wyższa, co niesie za sobą możliwość zarobienia dużych pieniędzy w szybkim czasie. Warto jednak pamiętać o drugiej stronie medalu, a mianowicie o tym, że kryptowaluty których wartość potrafi gwałtownie się zmieniać są znacznie mniej stabilne i bezpieczne.

Binance czy Bitbay – którą giełdę wybrać?

Binance oraz Bitbay to tzw. giełdy kryptowalut. Umożliwiają one swoim klientom zakup konkretnych kryptowalut oraz ich sprzedaż w dowolnym momencie. Ilość giełd kryptowalut dostępnych na rynku może przyprawić początkujących inwestorów o zawrót głowy. Warto odpowiednio przeanalizować giełdę, na której zamierzamy inwestować pod kątem tego z jakiego kraju pochodzi oraz jakie regulacje prawne posiada. Jeśli chodzi o wymienione wyżej giełdy, obie cieszą się dużą renomą i uznaniem, dlatego można na nich bezpiecznie lokować swoje pieniądze. Wiele osób może jednak zadać sobie pytanie, które brzmi Bitbay czy Binance? Ciężko udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi, dlatego, że obie giełdy w znaczny sposób się od siebie różnią. Dla początkujących inwestorów bardziej rozsądnym wyborem może okazać się Bitbay, przede wszystkim ze względu na to, że jest to polska giełda i posiada ona znacznie mniejszą ilość kryptowalut w swojej ofercie. Binance zaś jest giełdą, która posiada największy na świecie wolumen obrotu i w jej ofercie znajdziemy niemalże większość istniejących kryptowalut.

Zobacz również:

2 thoughts on “Binance czy Bitbay? Którą giełdę kryptowalut wybrać?”

  1. Pingback: Spirala zadłużenia - czym jest i jak się z niej wydostać

  2. Pingback: NFT art - co to jest i czy jest sztuką przyszło

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *