Binance co to jest

Binance – wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ludzie coraz mocniej skupiają się na poszerzaniu swojej świadomości odnośnie inwestowania pieniędzy. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem galopująca inflacja sprawia, że z każdym dniem tracimy swoje oszczędności. W co inwestować pieniądze? Nikt nie lubi bezczynnie patrzeć na to, jak jego pieniądze tracą swoją wartość, dlatego też ludzie lokują swój kapitał w różnego rodzaju instrumentach finansowych. Zaliczyć można do nich, m.in. kryptowaluty, które można zakupić na specjalnie stworzonych giełdach jak Binance lub Bitbay. Ich popularność zaczęła rosnąć już niemal dekadę temu, jednak do dziś budzą one wiele wątpliwości i są uznawane przez ekspertów za instrument mocno spekulacyjny. Takie podejście jest w pełni zrozumiałe, bowiem każdy kto choć w minimalnym stopniu interesuje się tematem kryptowalut wie, jak bardzo potrafią wahać się ich ceny. Przyjrzyjmy się więc bliżej tematowi kryptowalut i zastanówmy się, czy faktycznie są one tak niepewnym instrumentem finansowym.

Kryptowaluty – co wpływa na ich cenę?

Najbardziej znaną kryptowalutą zdecydowanie jest Bitcoin. Słyszał o nim niemalże każdy, nawet jeśli na co dzień nie interesuje się tematem kryptowalut. Bitcoin zyskał swoją popularność dzięki temu, że nagle jego wartość bardzo mocno się pomnożyła. Początkowo był on traktowany jako ciekawostka i nikomu niepotrzebna rzecz, jednak z czasem jego wartość zaczęła osiągać niewyobrażalne wcześniej rozmiary. To w tym momencie ludzie masowo zaczęli inwestować w tę kryptowalutę. Niektórzy byli w stanie zarobić na tym ogromne pieniądze, jednak zdecydowana większość ludzi straciła na tej inwestycji, ponieważ Bitcoin nagle mocno stracił na wartości.

Warto zastanowić się, co było przyczyną takiego stanu rzeczy oraz jakie czynniki wpływają na cenę kryptowalut. Otóż ogólnie rzecz biorąc, cena danej kryptowaluty zależy od wolumenu, jaki aktualnie znajduje się na rynku. Jeśli w daną kryptowalutę ludzie inwestują bardzo duże pieniędzy, naturalną konsekwencją takiego działania jest wzrost jej wartości. Taką sytuację bardzo często wykorzystują inwestorzy, których kapitał tworzy wolumen danej kryptowaluty. Wówczas masowo sprzedają oni daną kryptowalutę, co prowadzi do znacznego spadku jej wartości. Bogaci inwestorzy mogą w ten sposób manipulować cenami kryptowalut, dlatego też nigdy nie należy kupować kryptowaluty w momencie, gdy jej wartość zaczyna sięgać niewyobrażalnych rozmiarów. Najlepszym momentem na zakup jest moment, gdy kryptowaluta traci na wartości.

Warto uświadomić sobie, że przeciętny człowiek, który zamierza zainwestować swoje oszczędności, tak naprawdę nie ma żadnego wpływu na rynek. Rynkiem kryptowalut sterują najbogatsi inwestorzy, których kapitał liczony jest w miliardach dolarów. To ich ruchy na rynku odpowiadają za wzrost i spadek cen. Zawsze czekają oni na moment, kiedy dana kryptowaluta nabierze dużej wartości, po czym sprzedają ją inkasując zysk. Wówczas jej cena drastycznie spada, przez co wszyscy ludzie, którzy kupili daną kryptowalutę w trakcie jej wzrostów tracą pieniądze. Warto zdać sobie sprawę z tego, że inwestowanie w kryptowaluty, to tak naprawdę pogoń za dużym kapitałem na rynku. Takie myślenie może zapobiec inwestowaniu w niewłaściwy sposób oraz uczynić ten instrument finansowy znacznie mniej spekulacyjnym, niż mogłoby się wydawać.

Binance – co to jest?

Istnieje wiele miejsc, które umożliwiają ludziom zakup oraz sprzedaż kryptowalut. Jednym z nich jest Binance. Wiele osób może zadać sobie w tym momencie pytanie “Binance co to jest?”. Otóż jest to giełda kryptowalut, która umożliwia swoim klientom zakup konkretnych kryptowalut oraz ich sprzedaż w dowolnym momencie. Jeśli chodzi o Binance giełda ta jest szczególnie polecana bardziej zaawansowanym inwestorom, dlatego że posiada ona w swojej ofercie chyba największą ilość kryptowalut, ze wszystkich giełd oferujących swoje usługi na rynku. Możemy zakupić na niej wszystkie kryptowaluty główne, takie jak Bitcoin lub Ethereum, oraz tzw “alty“, czyli kryptowaluty alternatywne, które są mniej znane i stabilne, jednak potrafią zaoferować bardzo wysoką stopę zwrotu.

Zobacz również:

1 thought on “Binance – wszystko, co musisz wiedzieć”

  1. Pingback: Binance czy Bitbay? Którą giełdę kryptowalut wybrać? -

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *