W jakie kryptowaluty inwestować 2023

W jakie kryptowaluty inwestować w 2023 roku? Dlaczego inwestowanie w te kryptowaluty może uczynić Cię jeszcze bogatszym?

Kryptowaluty to rynek, który w ciągu ostatnich lat istotnie zaczął przyciągać uwagę inwestorów i ekspertów finansowych. Chociaż wciąż jest to względnie nowy obszar, coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w aktywa cyfrowe, traktując ową inwestycję jako sposób na powiększenie swojego majątku. W poniższym artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat kryptowalut. Podpowiadamy ponadto, w jakie kryptowaluty najlepiej inwestować w 2023 roku.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to rodzaj cyfrowych walut, które wykorzystują kryptografię do zabezpieczenia transakcji i kontrolowania tworzenia nowych jednostek. Są zdecentralizowane, co oznacza, że nie są kontrolowane przez żadne rządy lub instytucje finansowe. Są natomiast zarządzane przez sieć komputerową, która działa na zasadzie peer-to-peer.

Najpopularniejszą kryptowalutą już od wielu jest zdecydowanie Bitcoin, który został wprowadzony na rynek w 2009 roku. Od tej pory na rynku pojawiło się już wiele innych kryptowalut, w tym Ethereum, Litecoin, Ripple i Bitcoin Cash. Mnogość możliwości nie ułatwia wyboru i obrania właściwej taktyki, która zagwarantuje inwestorowi łatwe wzbogacenie się. Aby nieco ułatwić stawianie pierwszych kroków na rynku krypto, w poniższym artykule zdradzamy, w jakie kryptowaluty warto inwestować w 2023 roku. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można zwiększyć swój dotychczasowy majątek w nowoczesny i perspektywiczny sposób, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. 

Na czym polega inwestowanie w kryptowaluty? Poradnik dla początkujących

Inwestowanie w kryptowaluty polega na kupowaniu cyfrowych (alternatywnych) walut i trzymaniu ich jako własnych inwestycji. W opozycji do znanych nam walut wartość wirtualnych aktywów podlega znaczącym wahaniom. Z tego względu warto zauważyć, że inwestowanie w kryptowaluty związane bywa ze sporym ryzykiem — ich wartość może zmieniać się w krótkim czasie i drastycznie spadać, powodując stratę inwestora. Biorąc to pod uwagę, przed ulokowaniem swoich pieniędzy, polecamy zastanowić się nad tym, w jakie kryptowaluty inwestować w 2023 roku i obrać konkretną strategię działania. Dzięki zapoznaniu się z opiniami ekspertów finansowych, ryzyko inwestycji w kryptowaluty może okazać się znacznie mniejsze. Analitycy wyszczególniają kilka przykładów, które warto poważnie rozważyć.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Debiutujący kryptoinwestorzy mogą czuć się nieco zagubieni, wszak proces inwestowania w wirtualne aktywa zwłaszcza na początku może wydawać się dość skomplikowany. Istnieją różne sposoby, pozwalające na inwestowanie w kryptowaluty. Jednym z najpopularniejszych jest zakup wirtualnych walut za pomocą giełd kryptowalutowych. Miejsca te to nic innego, jak platformy internetowe, gdzie z łatwością można kupować i sprzedawać bitcoiny, jak i pozostałe kryptowaluty. Na jakiej stronie inwestować w kryptowaluty? Uważa się, że współcześnie największymi giełdami kryptowalutowymi, są Binance, Kraken, Huobi, OKEx, Bittrex, Upbit, Bitfinex, Coinbase oraz HBTC. Chcąc z nich korzystać, należy utworzyć swoje konto i zdeponować środki w wybranej walucie. Przed podjęciem decyzji, bardzo ważne jest zebranie informacji na temat prowizji na giełdzie. Chcąc uniknąć problemów prawnych, warto ponadto upewnić się, czy wybrane miejsce współpracuje z państwowym nadzorem finansowym.

Innym sposobem inwestowania w kryptowaluty jest tzw. kopanie kryptowalut. To proces rozwiązywania skomplikowanych równań matematycznych, które umożliwiają weryfikację transakcji na sieci kryptowalutowej. W zamian za to otrzymuje się nagrodę w postaci nowych jednostek kryptowaluty. Zastanawiasz się dokładniej jak inwestować w kryptowaluty? Odpwoeidź znajdziesz w naszym poprzednim artykule.

W jakie kryptowaluty inwestować w 2023 roku?

Decydując się na zainwestowanie własnych środków w celach wzbogacenia się, najpierw należy przeanalizować, które waluty internetowe mogą przynieść największy zysk. Niestety, jak już wspominaliśmy, zawsze wiąże się to z pewnym ryzykiem. Rozsądnym rozwiązaniem jest oparcie się na rokowaniach ekspertów, którzy na podstawie obserwacji sytuacji rynkowej wskazali na konkretne rodzaje kryptowalut, które w 2023 roku mogą okazać się najrentowniejsze. Wiele z nich 

Jeśli zastanawiasz się, w jakie kryptowaluty inwestować 2023 roku, pierwszą z polecanych jest Bitcoin. To w dalszym ciągu najpopularniejszy rodzaj waluty internetowej, która mimo stale poszerzającej się “konkurencji” nie spada z piedestału. Spekuluje się nie tylko o chwilowym, a o perspektywicznym wzroście wartości BTC. W aspekcie długoterminowym wciąż wykazuje dobry wzrost.

Zaraz po Bitcoinie znajduje się Ethereum, w skrócie ETH. Na jego popularność bez dwóch zdań wpłynął dynamiczny rozwój sektora DeFi. Jeżeli zastanawiasz się, w jakie kryptowaluty inwestować w 2023, z pewnością warto rozważyć właśnie Ethereum. Jest to jedna z najbezpieczniejszych kryptowalut na bieżący rok. Chociaż istnieje już od wielu lat, w dalszym ciągu uważany jest przez znawców za jeden z lepszych wyborów inwestycyjnych.

Rozważając rozpoczęcie inwestowania w cyfrowe aktywa, polecamy mieć na uwadze, że chociaż rynek kryptowalut jest już naprawdę rozbudowany, w dalszym ciągu pozostaje stosunkowo młodym wynalazkiem. Z tego względu warto decydować się na dobrze rokujące kryptowaluty, które okażą się dobrą inwestycją na przyszłość.

Coraz częściej mówi się również o kryptowalucie, jaką jest Metacade. Analitycy zaznaczają, że presale MCADE stale rośnie, dlatego warto obserwować tę walutę internetową. Zgodnie z ich przypuszczeniami, charakteryzowana kryptowaluta potencjalnie może przynieść inwestorom nawet 100-krotność wkładu.

Projektami na rynku kryptowalut, godnymi uwagi inwestorów, są również:

  • Ripple (XRP)
  • Quant Network (QNT)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Cardano (ADA)
  • Chainlink (LINK)

Jak to w życiu bywa, niektóre “młode” kryptowaluty, takie jak wspomniany już Metacade, mogą przynieść znacznie większy zysk od funkcjonujących już jakiś czas aktywów cyfrowych. To najlepsze potwierdzenie tego, że rynek ten jest dość niepewny i zmienny. 

Dlaczego inwestowanie w kryptowaluty w 2023 roku może uczynić Cię jeszcze bogatszym?

Rynek kryptowalut jest ciężki do przewidzenia i trzeba mieć tego świadomość. Niektóre projekty wykazują jednak większe prawdopodobieństwo rozwoju od innych. Tak właśnie jest z przytoczonymi Bitcoinami, Ethereum oraz Metacade, w które warto zainwestować w 2023 roku. Wspomniane aktywa cyfrowe oceniane są przez analityków za najbardziej perspektywiczne. Chcąc ograniczyć ryzyko nieudanej inwestycji, najrozsądniej będzie skorzystać z rad i prognoz specjalistów. 

Dlaczego inwestowanie w kryptowaluty w 2023 roku może uczynić Cię jeszcze bogatszym? Coraz więcej firm przyjmuje płatności w kryptowalutach, co może wpłynąć na wzrost ich wartości. Eksperci przepowiadają ponadto, że już za niedługo kryptowaluty staną się tak samo akceptowalnymi aktywami, jak papiery wartościowe, złoto czy metale szlachetne. Aby jednak inwestycja okazała się udana, przed podjęciem ostatecznej decyzji polecamy przyjąć właściwą taktykę, czyli nakreślić sobie konkretne cele.

Zobacz również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *