Aplikacja do oszczędzania pieniędzy android

Jaka aplikacja do oszczędzania pieniędzy? Najlepsze aplikacje do oszczędzania

Elektroniczną skarbonką może stać się aplikacja zainstalowana w telefonie. Nie wszyscy potrafią dobrze zarządzać swoimi finansami. Niektórym zbyt łatwo przychodzi wydawanie pieniędzy i później muszą myśleć na koniec miesiąca, co dalej zrobić. Jaka aplikacja do oszczędzania pieniędzy może się nam przydać?

Aplikacja do oszczędzania pieniędzy

Narzędzia dostępne na rynku nie tylko umożliwią oszczędzanie, ale sprawią, że będziesz lepiej dysponować finansami. Aplikacja do oszczędzania może szybko i sprawnie rozwiązać wszystkie twoje problemy finansowe. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają tego typu aplikacje, a także podpowiemy, jak ich prawidłowo używać. Osoby, które mają problem ze sprawnym gospodarowaniem środków pieniężnych powinny docenić poniższe zestawienie aplikacji. Są one dostępne zarówno dla użytkowników iOS-a, jak i osób posiadających system Android. Aplikacje są oczywiście darmowe, ale zawsze można wykupić wersję premium, która poszerzy pakiet o dodatkowe funkcje. Jeśli patrzysz na stan swojego konta i wiesz, że musisz coś zmienić to ten artykuł jest dla Ciebie. Ludzie, którzy oszczędzają mogą sobie pozwolić na znacznie więcej. Aplikacja do oszczędzania pieniędzy to skuteczne, a zarazem bardzo proste rozwiązanie. Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Tego typu aplikacje są istotnym wsparciem dla osób, które mają kłopot z kontrolowaniem swoich wydatków i zastanawiają się jak oszczędzać pieniądze oraz jak zaplanować budżet domowy. Z pewnością zastanawiałeś się kiedyś, gdzie podziały się wszystkie twoje pieniądze. Wybór aplikacji do oszczędzania jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów powinien znaleźć coś dla siebie. 

Listonic

Pierwszą aplikacją wartą uwagi jest Listonic. Wybierając się na zakupy warto wcześniej przygotować listę rzeczy, które planujesz kupić. W ten sposób będzie można uniknąć niekontrolowanych wydatków. Najlepszą drogą do zakupu niezdrowej i drogiej żywności jest wchodzenie do marketu lub sklepu spożywczego z pustym żołądkiem. Aplikacja Listonic umożliwia dokładne planowanie swoich zakupów. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznej listy zakupów, którą zapisujemy na kartce papieru. Kartkę niestety możemy zgubić, a telefon mamy zawsze przy sobie. Aplikacja umożliwia także udostępnianie własnej listy pozostałym domownikom, dzięki czemu nie kupicie tych samych produktów. Można też planować zakupy tak, żeby wydać jak najmniej, ponieważ gazetki promocyjne dostępne są w głównym menu. Można też zdecydować się na ciekawy eksperyment i kupować przez tydzień rzeczy, które znajdują się na liście. Bardzo szybko się przekonasz, że można naprawdę sporo zaoszczędzić. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które lubią często kupować drobiazgi i przekąski. To właśnie na takie rzeczy zazwyczaj wydajemy najwięcej pieniędzy. Warto się tego oduczyć, ponieważ zaoszczędzone pieniądze można spożytkować zdecydowanie lepiej. 

Aplikacja 1Money

Kolejną aplikacją jest 1Money, która posiada bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Jest przyjemna dla oka, a do tego prosta i przejrzysta. Umożliwia zapisywanie informacji o wydatkach oraz przychodach, dlatego jest niezwykle funkcjonalna. Warto zwrócić szczególną uwagę na specjalny podział na kategorie, takie jak: transport, zdrowie, zakupy spożywcze oraz wypoczynek. Dla niektórych osób może się wydawać trochę męczące wpisywanie każdego nawet najdrobniejszego wydatku, ale z czasem można się do tego przyzwyczaić. Taka aplikacja to przede wszystkim cenne źródło informacji o tym, na co przeznaczasz najwięcej pieniędzy. 

Finanse

Następna aplikacja to Finanse, która jest menedżerem finansowym. Pozwala kontrolować i zapisywać wydatki, a sposób działania jest zbliżony do poprzednich programów. Obsługa nie powinna sprawić żadnych problemów osobom początkującym i mało doświadczonym, ponieważ aplikacja jest intuicyjna. Należy pamiętać, że kilka kategorii wydatków jest do wyboru, a do tego można je modyfikować w dowolny sposób. Saldo aplikacja wylicza automatycznie po wpisaniu wszystkich przychodów. Warto dodać, że wszystkie informacje przedstawione są w formie przystępnego wykresu. Dzięki aplikacji możesz dużo oszczędzić, ponieważ zrezygnujesz z zakupu zbędnych i kosztownych przedmiotów. 

Aplikacja do oszczędzania pieniędzy i kontrolowania wydatków

Czwarta aplikacja godna polecenia to Moje Finanse, która przeznaczona jest przede wszystkim do kontrolowania swoich wydatków. Mechanizm działania jest bardzo podobny, jak w poprzednich aplikacjach, ale funkcjonalność jest znacznie lepsza. Można dodawać informacje o przychodach, wydatkach, a także planować wydatki oraz przelewy. Kolejną ciekawą aplikacją jest Fuelio, która pozwala sprawdzić ile wydajesz na samochód. Niektóre osoby mają problem z kontrolowaniem wydatków na paliwo, a ceny benzyny cały czas idą w górę. Dla osób, które sporo wydają na auto aplikacja Fuelio jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Umożliwia zapisywanie wydatków na samochód oraz informacji o podróżach. Aplikacje do oszczędzania są idealnym sposobem na monitorowanie swoich wydatków. Jak najbardziej warto przetestować wszystkie aplikację i wybrać te, które będą nam najbardziej odpowiadać. Po kilku tygodniach oszczędzania powinieneś zobaczyć pierwsze efekty.

Zobacz również:

2 thoughts on “Jaka aplikacja do oszczędzania pieniędzy? Najlepsze aplikacje do oszczędzania”

  1. Pingback: Podstawowe formy oszczędzania - finansave.pl

  2. Pingback: Spirala zadłużenia - czym jest i jak się z niej wydostać

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *