Jak zarabiać na bitcoin?

Jak zarabiać na bitcoinie? – podpowiadamy

Narodziny bitcoina nastąpiły w 2009 roku i w bardzo szybkim tempie przebił się do mainstreamu. To zasługa niebotycznego wzrostu jego wartości. Kiedy na początku kosztował kilka centów, nikt nie spodziewał się, że cena urośnie do kilkudziesięciu tysięcy dolarów amerykańskich. Bitcoin to zdecentralizowana platforma płatnicza, zbudowana o platformę blockchain. Jest to łańcuch bloków wykorzystujący własną kryptowalutę nosząca dokładnie tę samą nazwę. Symbol, jakim się ją oznacza to BTC. Handel bitcoinami odbywa się na podobnej zasadzie, co handel zwykłymi akcjami. Transakcje, zawierane w sieci bitcoina, są pseudoanonimowe. Nikt nie może poznać tożsamości użytkowników, ale wszyscy zainteresowani maja wgląd do przeprowadzanych tamże operacji czy sald. W naszym wpisie odpowiadamy jak zarabiać na bitcoinie.

Jak zarabiać na bitcoinie?

Na bitcoinie można zarabiać w dwojaki sposób. Można zarówno w niego inwestować, spodziewając się wzrostu kursu, jak i zakupić specjalistyczny sprzęt i wcielić się w rolę górnika zajmującego się siecią, aby rozpocząć kopanie kryptowalut. W przypadku drugiej opcji należy zastanowić się nad możliwościami finansowymi, bowiem opłaty za prąd, a także cena zakupu koparki do kryptowalut są niemałe. Zestawiając ze sobą koszty działalności wydobywczej oraz możliwości zarobku oblicz, czy warto poświęcić się temu zajęciu. Zyski są w pewnym sensie mocno ograniczone, ale nie jest powiedziane, że nie mogą okazać się zadowalające. Ważne jest także to, że bitcoin to nie jest jedyna kryptowaluta, którą możesz kopać. W niektórych przypadkach zupełnie wystarczy do tego sam komputer. 

Ciekawostką jest fakt, iż kopanie bitcoinów zużywa tyle samo energii, co roczne zapotrzebowanie na prąd w Danii. Zatem jest to czynność bardzo energochłonna i w obecnych czasach może okazać się nieopłacalna. 

W ogólnym mniemaniu ludzie zajmujący się inwestowaniem uważają, iż bitcoin jest wysoce ryzykownym instrumentem finansowym. Jednocześnie uważają oni, że zyski jakie można na nim osiągnąć znacznie przewyższają te pochodzące z akcji czy surowców.

Tak samo, jak w przypadku giełdy papierów wartościowych, tak i w przypadku kryptowalut, można zarabiać spekulując oraz inwestując długoterminowo. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z traderami, którzy posługują się analizą techniczną w celu krótkoterminowych działań inwestycyjnych. W drugim przypadku mamy do czynienia z hodlerami, którzy inwestują długoterminowo uważając bitcoin za walutę przyszłości.

Ci którzy zakupili go na samym początku istnienia, po 10 latach mogli zarobić na nim kilka milionów procent. Żaden instrument finansowy nie zaliczył tak potężnego wzrostu swojej wartości jak bitcoin. Jednak warto pamiętać, że wahania cen na giełdach kryptowalut, mogą przysporzyć ogromnych nerwów. Właśnie z powodu tak dużych wahań cen, bitcoin dla wielu ludzi jest nie do zaakceptowania. 

Gdzie kupić bitcoin’a?

Kryptowalutę można zakupić, jak każdy inny instrument finansowy, na giełdzie. Składając odpowiednie zlecenia zakupu i sprzedaży bierzemy udział w handlu bitcoinem. Można założyć konto na platformie inwestycyjnej. Dla wielu zaletą jest fakt, że kryptowalutami możesz handlować przez całą dobę. Ogólnie rzecz biorąc bitcoin można zakupić na cztery sposoby:

– w bitomacie,

– w specjalnym kantorze,

– na giełdzie kryptowalut,

– bezpośrednio od innego użytkownika.

Aktywa cyfrowe o niskiej płynności można kupić tylko na kryptogiełdzie. 

Jak sprzedać bitcoin’a

Wszystkie popularne kryptowaluty możesz sprzedać w bitomacie, kantorze, a także innemu użytkownikowi w bezpośredni sposób. Jednak najdogodniejszą formą sprzedaży bitcoina pozostaje giełda kryptowalut. Daną kryptowalutę można wymienić zarówno na pieniądze, jak i inną kryptowalutę. W pierwszym przypadku obowiązuje podatek podczas handlu, w drugim podatku takiego nie ma.

Ważne jest to, iż daną kryptowalutę możesz sprzedać na dowolnej giełdzie. Z reguły naliczana jest niewielka prowizja w takim przypadku. 

Wielu inwestorów uważa bitcoin za walutę przyszłości. Wieszczą oni wartość kryptowaluty dochodzącą nawet do 1 miliona dolarów za jednego bitcoina. Inni zaś uważają, że bitcoin to nic innego, jak bańka spekulacyjna i koniec dla wielu będzie tragiczny w skutkach.

Zobacz również:

1 thought on “Jak zarabiać na bitcoinie? – podpowiadamy”

  1. Pingback: Podstawowe formy oszczędzania - finansave.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *