Blockchain developer

Blockchain developer – kto to jest i jak nim zostać?

Blockchain to dość nowa technologia, która zyskuje coraz więcej zastosowań w wielu dziedzinach życia. Pierwotnym zastosowaniem tej technologii były kryptowaluty i to właśnie z nimi najczęściej kojarzony jest blockchain. Kryptowalutami w naszym kraju interesuje się bowiem coraz więcej osób. Tak naprawdę blockchain wykorzystywany jest również w wielu innych dziedzinach. Być może trudno w to uwierzyć, ale technologia ta wykorzystywana jest obecnie w medycynie, logistyce, gamingu czy smart kontraktach. Jak widać zastosowań technologii blockchain istnieje naprawdę wiele, co sprawia że coraz większym zainteresowaniem cieszy się zawód jakim jest blockchain developer. Jak zdobyć pracę jako programista blockchain?

Developer blockchain – jakie umiejętności przydają się w zawodzie?

Programista blockchain to osoba, która zajmuje się budowaniem i optymalizacją systemów opartych na technologii blockchain. Do takich systemów zaliczyć można, m.in. smart kontrakty, daap oraz protokoły. Programista blockchain musi posiadać dużą wiedzę o różnych językach programowania. Ponadto developer blockchain powinien posiadać szereg umiejętności takich jak: umiejętności analityczne, dbałość o szczegóły, znajomość języka angielskiego oraz chęć ciągłej nauki i rozwoju. Bez tych cech nie da się zostać dobrym blockchain developerem. Zawód ten wymaga też przede wszystkim pasji do programowania.

Blockchain developer – jak nim zostać?

Nauka zagadnień dotyczących technologii blockchain wymaga dużej wytrwałości oraz przede wszystkim ogromnego zainteresowania tematem, a także pasji do programowania. Jeśli uczymy się programować oraz interesuje nas technologia blockchain to warto poświęcić jak najwięcej czasu na zgłębienie tematu i rozwój swoich umiejętności, ponieważ zawód blockchain developera to niemalże gwarancja dobrze płatnej i perspektywicznej pracy. Technologia blockchain tak naprawdę dopiero zaczyna się rozwijać, w związku z tym zapotrzebowanie na developerów blockchain nieustannie będzie rosnąć.

Z powodu braku specjalistów w tej dziedzinie może być łatwiej o zdobycie takiego zawodu, ponieważ pracodawca prawdopodobnie nie będzie wymagał od nas doświadczenia w tym zawodzie. Droga do zostania programistą blockchain jest utarta i wydaje się być całkiem prosta.

Pierwszym krokiem jest przede wszystkim skończenie studiów informatycznych oraz nauka wybranego języka programowania. Skończenie takich studiów daje solidne podstawy do pracy programisty.

Kolejnym krokiem bez którego zostanie developerem blockchain jest niemożliwe to ciągłe zgłębianie wiedzy na temat tej technologii. Wiedza na temat tego jak działa blockchain, dapp czy smart kontrakty to absolutna podstawa. Istnieje wiele kursów, które mogą pomóc w zdobyciu lub usystematyzowaniu wiedzy z tej dziedziny. Niemniej jednak kluczową kwestią jest zainteresowanie tematem. Jeśli technologia blockchain nie jest czymś, co nas pasjonuje, prawdopodobnie zgłębianie wiedzy na siłę do niczego nam się nie przyda.

Następny krok to wykorzystanie nabytych dotychczas na studiach i podczas kursów umiejętności. Należy zacząć zajmować się kodowaniem różnych rzeczy, aby zdobyć jakiekolwiek doświadczenie w tej dziedzinie. Będzie to bowiem niezwykle przydatne na rozmowie rekrutacyjnej.

Zaaplikuj do odpowiedniej firmy

Jeśli już wykonaliśmy wszystkie wyżej wymienione kroki, czyli skończyliśmy studia, nieustannie zgłębiamy wiedzę z zakresu technologii blockchain oraz cały czas uczymy się kodować to ostatnim krokiem będzie aplikowanie do konkretnej firmy, która zajmuje się technologią blockchain. Zawód blockchain developera jest dość nowym zawodem, w związku z czym wielu pracodawców nie wymaga od nas wcześniejszej pracy na takim stanowisku. Wymagane jest jednak praktyczne doświadczenie w programowaniu, dlatego też tak ważnym jest, by nieustannie zajmować się programowaniem. Aktualnie blockchain developerów szuka bardzo wiele firm. Jest to dynamicznie rozwijająca się technologia. Zawód programisty blockchain wymaga bardzo specjalistycznych umiejętności, dlatego też można liczyć w takiej pracy na dobre zarobki.

Zobacz również:

2 thoughts on “Blockchain developer – kto to jest i jak nim zostać?”

  1. Pingback: Spirala zadłużenia - czym jest i jak się z niej wydostać

  2. Pingback: NFT art - co to jest i czy jest sztuką przyszło

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *