Kryptowaluta fantom

Kryptowaluta Fantom – czy Fantom stał się czarnym koniem na rynku kryptowalut?

W dzisiejszych czasach ludzie coraz bardziej zaczynają interesować się tematem inwestowania swoich oszczędności. Powodem tego może być nieumiejętna polityka monetarna naszego kraju, która prowadzi do wzrostu inflacji, co w konsekwencji sprawia że nasze oszczędności z miesiąca na miesiąc tracą swoją wartość. Nikt nie lubi bezczynnie patrzeć na to, jak znikają mu pieniądze, dlatego wiele osób rozwija swoją wiedzę w dziedzinie inwestowania. Pomysłów na zainwestowanie oszczędności jest bardzo dużo. Wszystko tak naprawdę zależy w głównej mierze od stanu naszych oszczędności. Można na przykład inwestować w nieruchomości lub różnego rodzaju dobra luksusowe. Takie rozwiązania są z reguły zarezerwowane dla najbardziej zamożnych, których oszczędności opiewają na bardzo wysokie kwoty. Dla przeciętnych osób, które pracują na etacie lub prowadzą swoje małe biznesy, najlepszą formą inwestowania może być inwestycja w waluty lub surowce. Bardzo ciekawą formą inwestycji jest również inwestowanie w kryptowaluty. W ostatnich latach cieszą się one bardzo dużą popularnością, a stało się tak głównie za sprawą Bitcoina, którego kojarzy niemalże każdy, ale na rynku pojawiają się również czarne konie takie jak kryptowaluta Fantom.

Kryptowaluty – sposób na inwestowanie czy czysta spekulacja?

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut pojawia się coraz więcej różnych opinii na temat tego czy faktycznie warto w nie inwestować. Istnieje wielu zwolenników teorii, że bazowe kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum stanowią dość stabilną inwestycję na wiele lat, z kolei w opozycji do nich są eksperci, którzy twierdzą że kryptowaluty są instrumentem czysto spekulacyjnym i pod żadnym pozorem nie powinny być traktowane jako inwestycja mająca na celu zabezpieczyć nasz kapitał. Prawdopodobnie prawda leży gdzieś pośrodku. Warto zastanowić się, co właściwie wpływa na wzrost i spadek cen na rynku kryptowalut i dlaczego cyklicznie występują na nim okresy hossy oraz bessy.

Bitcoin zawdzięcza swoją popularność temu, że bardzo mocno pomnożył swoją wartość, w dość krótkim czasie. Początkowo był on traktowany jako ciekawostka i rzecz kompletnie do niczego niepotrzebna, jednak z czasem wiele przedsiębiorstw zaczęło dostrzegać możliwości, które daje ta kryptowaluta. W związku z tym, wiele instytucji zaczęło inwestować duże pieniądze w Bitcoina, co sprawiło że jego cena zaczęła rosnąć. Wzrost wartości tej kryptowaluty zauważyli przeciętni ludzie, którzy wcześniej nie interesowali się tematem kryptowalut i również zaczęli inwestować swoje oszczędności w Bitcoina. Następnie cena tej kryptowaluty dość drastycznie spadła, a przez co ludzie stracili swoje oszczędności i zaczęli podchodzić sceptycznie do tematu kryptowalut. Po około dwóch latach Bitcoin ponownie nabrał dużej wartości, przebijając poziom, na którym wcześniej się zatrzymał.

Warto uświadomić sobie że cena danej kryptowaluty uzależniona jest od wolumenu, czyli ilości pieniędzy która została w nią zainwestowana. Dlatego też rynkiem kryptowalut sterują najbogatsze instytucje, które najpierw sztucznie pompują cenę danej kryptowaluty inwestując w nią ogromne pieniądze, a w momencie kiedy już na niej zarobią, wycofują swój kapitał, co prowadzi do spadku jej wartości.

Kryptowaluta Fantom – czarny koń na rynku kryptowalut

Fantom to wysokowydajna, skalowalna oraz bezpieczna platforma kontraktów acyklicznych rozwiązująca wszystkie problemy, z którymi borykają się kryptowaluty oparte na technologii blockchain. Fantom wykorzystuje Lachesis, czyli mechanizm, który pozwala mu być znacznie szybszym i tańszym niż projekty oparte na tradycyjnym blockchainie.

Bitcoin nie został przystosowany do skalowania nie został stworzony z myślą o skalowaniu, a jego algorytm jest ukierunkowany raczej na wspieranie decentralizacji i bezpieczeństwa, przez co kwestia jego szybkości pozostaje w tyle. Jeśli chodzi o Fantom kryptowaluta ta oparta jest o technologię podobną do blockchaina jednak nieco udoskonaloną. Można stwierdzić zatem, że Fantom jest nieco udoskonalonym Bitcoinem, co sprawia, że kryptowaluta ta może stać się czarnym koniem na rynku.

Zobacz również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *